درباره ما

شرکت دانش فرآیند صنایع عسلویه - سهامی خاص و به شماره ثبت ۱۵۴ در سال ۱۳۹۴ با هدف پشتیبانی فنی و غیرفنی از صنایع وابسته به صنعت نفت و گاز و پتروشیمی مستقر در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس - عسلویه با اهداف و شرح خدمات زیر تاسیس گردید:

1.      تامین نیرو متخصص مورد نیاز صنایع مستقر در عسلویه

2.      آموزش و تربیت نیروی متخصص  (بهره برداری - مکانیک - برق - ابزار دقیق کالیبراسیون)

3.      ساخت مدل واحد های صنعتی (ماکت زنده)

4.       مشاوره و همکاری در زمینه راه اندازی و بهره برداری

5.      مشاوره و همکاری در زمینه تعمیر و نگهداری

6.      HSE

 

 

در ابتدا راه بیشترین فعالیتهای دانش فرآیند(Process Science-PSIA) معطوف صنایع نفت، گاز و پتروشیمی می باشد. اما با گذشت زمان و شناسایی نیازهای موجود در سایر رشته های مهندسی نظیر تعمیرات مکانیک، صنایع، تاسیسات،و HSE  دامنه فعالیتهای حرفه ای خود را گسترش خواهد داد.

شرکت دانش فرآیند صنایع عسلویه با تکیه بر بیش از ۶۰ نفر از متخصصین مجرب شاغل در شرکتهای وابسته به صنایع نفت و گاز و پتروشیمی مستقر در عسلویه و دارا بودن کارگاه های آموزشی متعدد از قبیل:

·         کارگاه سیمولاتور بهره برداری و DCS

·         کارگاه PLC

·         کارگاه پمپ

·         کارگاه لوله و اتصالات

·         کارگاه برق و ابزار دقیق

و با توجه به شناخت و آگاهی از نیاز فارغ التحصیلان، کارشناسان و مهندسین کشور در شاخه های مختلف مهندسی، رسالت خود را ارتقاء دانش و مهارت متقاضیان اشتغال و یا ارتقا، جایگاه شغلی و تامین نیرو و بکارگماری بنیان نهاده است.

در همین مدت کوتاه از شروع، فعالیت درخشان و افتخار آمیز در حیطه آموزشهای تخصصی و بیلان آموزش  بیش از 20 هزار نفر ساعت، نتیجه پایش موشکافانه نیازهای آموزشی و پژوهشی جامعه و شناسایی اهمیت توسعه آموزش مهارت­های پیشرفته در این شرکت می باشد.

نوآوري در طرح ماكت سازي

شركت دانش فرآیند صنایع عسلویه از ساخت مدل عملياتي واحد هاي صنعتي، نوآوري وابداع روشي جديد در ساخت ماكتهاي صنعتي براي به نمايش گزاردن عملكرد و  توانمنديهاي فني - اجرايي و مديريتي صنايع كشور در نمايشگاه ها و بازار هاي داخلي و بين المللي ميباشد.

تاكنون ماكتهاي ارايه شده همگي با موادي از قبيل چوب وكاغذ وفوم پلي استارن ويا پلكسي گلاس ها ، چسب و یا موادي از اين قبيل ساخته مي شده اند.اين نوع ماكتها بسيار ساده و كاربرد آنها بيشتر در ساختمان سازي و تا حدي نيز در صنايع رايج ميباشند.در اين نوع ماكتها بيشتر به شرايط توپوگرافي و نمايي بسيار كلي و در زير شيشه (ويترين) قابل نمايش ميباشند.

اما مدل هاي عملياتي Live Model  ها خلاقيت و هنري نو در شبيه سازي و ساخت واحدهاي صنعتي ميباشند كه تماما از فلز ساخته شده و اتصالات آن از نوع: پيچي ، فلنجي ، جوش قوس الكتريكي، نقطه جوش ،جوش گاز-اكسيژن و لحيم كاري  ميباشد.

از لحاظ رتبه بندي در جايگاهي بسيار بالاتر از ماكت و نزديك به پايلوت پلانت قرار ميگيرند.تنها تفاوت پايلوت پلانت ها با Live Model  ها ٬ توليد محصول واقعي در اشل آزمايشگاهي است.كه البته از لحاظ اقتصادي با توجه با هدف توجيهي ساخت مدلهاي عملياتي ٬ توليد محصول واقعي مقرون به صرفه نمي باشد .

 

بیانیه ماموریت

        شرکت دانش فرآیند صنایع عسلویه عالی ترین سطح آموزش را برای دانشجویان و کارآموزان وکارجویان  خود فراهم می سازد بطوریکه پس از طی دوره آموزشی بعنوان نیروی متخصص و با انگیزه جذب جامعه صنعتی کشور خواهند شد. این شرکت برای غنی سازی سطوح آموزشی ارائه شده همواره تحقیق و توسعه را با توجه به نیاز فارغ التحصیلان و صنایع سرلوحه کار خود قرارداده است. رشد و توسعه سازمانها، شرکتها و صنایع کشور از طریق ارتقاء دانش و مهارتهای کاربردی در کنار توسعه همکاری هدفمند با مراکز علمی و دانشگاهی در راستای ایجاد زمینه مناسب برای اجرای پروژه های ملی در دستور کار نوین پارسیان می باشد.


07731374852

دفتر آموزش شرکت دانش فرآیند صنایع عسلویه همه روزه از ساعت ۹ تا ۱۶:۳۰ به جز روزهای تعطیل و جمعه آماده پاسخگویی به شما داوطلبان محترم می باشد.